top of page

למה משתמשים בקשיות בתרגול טיפול קול

בשנים האחרונות נוספו אל עולם משתמשי ומשתמשות הקול המקצועיים סוגים שונים של תרפיות ותרגולים קוליים בעזרת קשיות   וצינוריות.

הקשית או הצינורית, הינה גליל צר דרכו המתאמן\המתאמנת מתרגלים הפקה קולית של צלילים שונים.

 

בעת פעולת הפקת הצליל, הקשית\הצינורית יוצרת הגבלה של כמות האוויר אשר יכולה לזרום החוצה, ולכן ויסות האוויר מדויק יותר וקבוע יותר.
הפעולה פותרת בעיות של בריחת אוויר מיותרת וסגירה במיתרי הקול מבלי מתח מיותר. 

 

למעשה, בלימת האוויר היוצא מחלל הפה גורמת ללחץ אוויר קבוע במערכת הנשימה מתחת למיתרי הקול, ומגבירה את לחץ האוויר בחללי התהודה אשר נמצאים מעל שפתות הקול. זמרות וזמרים יכירו את הקונספט הזה כ"תמיכה" אבל מבחינה פיזיקלית, נוצר איזון בין לחצי האוויר המופעלים בעת הפקה קולית, אשר מוריד את העומס משפתות הקול ואף משנה את האופן בו הם רוטטים. כל זה גורם להרחבת חללי הלוע וחללים שסביב ומעל מיתרי הקול. במילים אחרות, לחץ האוויר העליון גם מרחיב את חללי התהודה כך שהגוף רוכש הרגלים שריריים נכונים יותר - הלוע הפה והגרון נשארים רחבים יותר, וקיים פחות מתח וכיווץ. 

 

התוצאה - הפקת הקול יותר נינוחה ויעילה.  בנוסף, כתוצאה מלחץ אוויר עליון, מיתרי הקול נצמדים פחות בחלקם העליון, כך שקיימת יותר הגנה על השכבה הרירית בחלקן העליון.
כל ההשפעות האלו, מייצרות תרגול קולי שאינו מפעיל עומס על שפתות הקול ואף תרגול קולי בטיחותי שניתן להשתמש בו גם בעת שיקום הקול. 


עוד יתרונות בשימוש בקשיות\צינוריות נובעים מאנרגיה אקוסטית טובה ושינויים תהודתיים חשובים בתרגילים מהסוג הזה.
כמו כן, ישנן הוכחות שעם תרגול שמעצים את השימוש בתהודה לאחר עומס, ישנה הפרשה מוגברת של חומר אנטי דלקתי בשפתות הקול אשר תורם לריפוי יותר מאשר מנוחה קולית.

 

שני סוגים נפוצים של תרגול עם צינוריות וקשיות הם: 

  • 1.קוטר עבה יותר עם התנגדות למים (Water resistant Voice Therapy). 

  • 2.קוטר צר יותר עם התנגדות לאוויר בלבד (Straw Phonation).

 

בשתי האופציות שהוזכרו, התרגול כולל גליידים מצלילים נמוכים לגבוהים ובחזרה, תרגילי שירה ואף ביצוע שירים ללא הגייה (למעשה על התנועה U כמו במילה you) אל תוך הקשית\ הצינורית.

בשנים אחרונות, התפתחו ונוספו קשיות רב פעמיות ואף אקולוגיות, אשר משווקות יחד עם כוסות או מסיכות אליהן יכולה להתחבר הקשית\הצינורית, ובכך גם מאפשרות הפקת קול מלאה הכוללת הגייה של מילים.
באותו האופן, ישנם תרגילים רבים בעולם פיתוח הקול והאימון הקולי המעודדים שימוש בידיים כלפי הפה על מנת לייצר החזרים אקוסטיים של הצליל לכיוון הפה. שימוש בידיים יווסת את האוויר אשר יוצא החוצה וגם יאפשר לנו להנות מכל אותם יתרונות אשר קיימים בשימוש בקשיות ובצינוריות.
כל סוגי התרגילים הללו המייצרים חסימה חלקית של האוויר נקראים - SOVT

(Semmi Occluded Vocal Tract),
חלק מהם בהחלט פתרונות שנמצאים בעולם פיתוח הקול והתרגול הקולי מאות שנים, החל משימוש בעיצורים מאנפפים כמו "מ" ו "נ" ועד לברבור של השפתיים, ואפילו תרגיל המדמה את הקשית עם שפתיים סגורות ולחיים נפוחות בלבד. אך לא כולם אפקטיביים באותה מידה.

 

הקשיות והצינוריות מביאות איתן ייתרונות רבים, אך מבדיקה ושיחה עם משתמשי ומשתמשות קול מקצועיים, מצאנו כי יש להן גם מגבלות שונות:

 

  1. 1.הגבלה במפתח הפה והצורך לכווץ את השפתיים כדי לאחוז בקשית כך שלא יברח אוויר מהצדדים.

  2. 2.קשיות מפלסטיק מזהמות את הסביבה וקשיות אקולוגיות המיועדות לטיפול בקול ברובן עשויות ממתכת והמגע הקר של המתכת והרטט שנוצר בחומר של המתכת לא תמיד נעים למשתמשים.

  3. 3.לעיתים הגבלת האוויר מחלל הפה מובילה לבריחה של אוויר מהאף

  4. 4.קשית בקוטר מסוים יכולה לא להיות נעימה לאדם מסוים לעומת אחר, רמת ההתנגדות היא אינדיבידואלית ולפעמים תלויה גם במצב הקולי הנוכחי של אותו אדם.

איך ניתן לפתור את כל זה?

כאן אנחנו נכנסים לתמונה!

חשבנו איך נוכל להעביר את חווית השימוש בקשיות ולהקל עליכם ועליכן - משתמשי הקול, תוך שמירה על איכות האימון, שדרוג רמת התרגול, תמיכה בעבודה קולית נכונה, התאמת רמת הקושי לכל אחד ואחת מכן – וכמובן במוצרים אשר פותחו באיכות גבוהה במיוחד כולל רישום פטנט ושימוש בחומרי גלם בעלי תו תקן (FDA, Food Grade Materials)  .

התייעצנו עם מיטב המומחים- חקרנו, ניתחנו, עיצבנו, שרטטנו ויצאנו לדרך עם מוצרים חדשניים המיועדים לתת לכם את המענה הנוח, המקצועי והיעיל ביותר שקיים בשוק העולמי!

וזה לא הכל !

כל ערכת התרגול שלנו נמצאת בתוך תיק נשיאה נוח אותו תוכלו לקחת אתכם לכל מקום!

התחשבנו במגבלות השונות בשימוש בקשיות ובצינוריות, וייצרנו במיוחד עבורכם פתרון חדש וידידותי - פיות תרגול. 

הפיות הקצרות והארוכות, הן פרי המחקר שבצענו.
העיצוב החדשני מדויק ארגונומית הן לאחיזה ביד והן במגע השפתיים או החיבור למסכת הסיליקון.

היה חשוב לנו לשמור על עקרונות השימוש בקשיות והצינוריות הכל כך אפקטיבים ולהביא אליכם את המוצר המדויק ביותר מבחינת הנוחות, היעילות והדיוק, תוך כדי שמירה על האיכות הגבוהה וכמובן - היכולת שלכם לשלוט ברמת התרגול לפי הקול והמסע האישי שלכם.

 

ללא פשרות- חשבנו על הכל עבור התרגול והשימוש האידיאלי עבורכם!

אימון מותאם- הפיות יכולות לשמש כמתאם לקשיות התרגול הרב פעמיות שאנחנו כבר מכירים, לתרגול במים או לתרגול ללא מים. 

הפיות מגיעות ברמות התנגדות שונות (קטרים שונים) כך שהמשתמש יוכל להתאים לעצמו את רמת ההתנגדות של האוויר בהתאם למטרת האימון והצורך האישי שלו.
קיימות פיות ארוכות המעניקות שלוש רמות התנגדות,

הקשה ביותר היא של כ-2 מילימטר (הצרה ביותר שאפשר למצוא בשוק!), והרחבה ביותר כ-4 מילימטר,
לשימוש כפי שהן. 

לתרגול עם מים, קיימות פיות קטנות יותר אשר מתפקדות כמתאם לקשית של 5 מ''מ.

כל פתחי היציאה בגודל זהה, אך הכניסה שלהן לפה היא לפי מידה.

גם בפיות המתאמות קיימת אפשרות לבחור התנגדות של 3 מ''מ, 4 מ''מ או 5 מ''מ.
הכל על מנת להפוך את התרגול שלכם למותאם ביותר עבורכם.

נוחות ויעילות- הפיות נעימות ומותאמות למגע הפה, מיוצרות מסיליקון (בעל תקן Food Grade) ובעתיד אף ישווקו בליין של חומרים נוספים. 

הפיות הותאמו ארגונומית למפתח הפה הנוח, כך שאין צורך לקמץ את השפתיים על מנת להנות מייתרונות המוצר, ובכך גם ישנה מניעה של בריחות אוויר מיותרות ותמיכה ביעילות הגבוהה של התרגול.

 

המסכה שלנו גם היא פותחה ומיוצרת מסיליקון עבור שימוש נוח ויעיל, ובעזרת התצורה החדשנית שלה- נעזור לכם להגיע אל התרגול והשימוש האידיאלי עבורכם!

אימון מותאם- המסכה מתאימה ומתחברת לכל הפיות המגיעות עימן, ועל כן קיימת האפשרות לקבוע את וויסות אוויר ברמות שונות לפי הצורך באימון.

נוחות ויעילות- המסכה יושבת על כל איזור הפה וגם על האף- מה שגורם ללחץ האוויר אשר חוזר אל הפה לחזור גם אל האף ובכך למנוע בריחת אוויר מיותרת גם שם.

המסכה שלנו עוצבה בחומרים נוחים, ידידותיים לעור, ובאופן חדשני בשוק- עשוייה מחומרים שקופים!

כך תהיה אפשרות לראות את הפה במהלך התרגול והאימון, דבר שיעזור למשתמש ולמורה לדייק את התרגול והאימון.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

My Story

This is your About page. This space is a great opportunity to give a full background on who you are, what you do and what your site has to offer. Your users are genuinely interested in learning more about you, so don’t be afraid to share personal anecdotes to create a more friendly quality.

Every website has a story, and your visitors want to hear yours. This space is a great opportunity to provide any personal details you want to share with your followers. Include interesting anecdotes and facts to keep readers engaged.

 

Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want site visitors to know. If you’re a business, talk about how you started and share your professional journey. Explain your core values, your commitment to customers and how you stand out from the crowd. Add a photo, gallery or video for even more engagement.

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

123-456-7890 

bottom of page